Kahvaltılık

Patates Kızartma Tarifi Resimli

Kahvaltıların ve alternatif yiyeceklerin olmazsa olmazlarından gördüğümüz patates kızartmasını istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Patates kızartması her damağa uygun olduğu gibi doyurucu özelliği vardır. Afiyetle tüketeceğiniz tarifiniz oldukça iddialı yiyecekler arasında görüyoruz. Tarif kolay olduğu gibi yapmanız gerekenlerde basit. Evde elektronik aletlere ihtiyacınız var bunlarda varsa kendi kendinize tamamlamış olursunuz.

Patates Kızartma Malzemeleri
1 kg patates
1 litre soğuk su
Zeytinyağı

Patates Kızartma Nasıl Yapılır
Herkese göre patates kızartma farklı şekilde yapılır. Size lezzetli olanın en güzel tarifini vereceğiz.

Patateslerimizi büyük olanlarından seçiyoruz. Kabuklarını soyarak sadece iç kısmını ortaya çıkartıyoruz.

Patateslerimizi ilk başta dilim dilim kesiyoruz. Kalın olmasını isteyenler kalın yada ince kesebilir. Hızlı pişsin isteyenlere ince kesmelerini önermekteyiz. Tekrar kesmemiz gerekecek bunları dilim haline getiriyoruz.

Patates kızartması için pilav tavası gibi bir tavaya ihtiyacımız olacaktır. İçine yağımızı istediğimiz kadar döküyoruz patateslerin üstünü kapatacak kadar olması gerekmektedir. Patatesleri kesikten sonra suyunu süzme işlemini yapıyoruz. İçine yağ doldurduğumuz tavaya ısındıktan sonra patateslerimizi tavaya koyuyoruz.

Kızarma işlemi kendi damak tadımıza göre değişecektir. Yanmış ve sadece pişmiş sevenler için takibini yapmaları gerekmektedir. Bekleme süreniz 10 dakika ardından 5 dakikada bir kontrol için giderek tadını ayarlayabilirsiniz.

Alternatif olarak patates kızartmasının yanında ketçap, mayonez, acıka ve peynir tüketilebilir. Keyfinize göre istediğiniz tarifi seçebilirsiniz.

patates kızartması resimli

eLa

Önerilen Tarifler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu