Makarna

Mantı Makarna Tarifi Resimli

Öğrenciler için pratik ve evde yapılabilecek bir tarif vereceğiz. Bekar evinde yaşayanların mutlaka bir kez olsun yapması gereken makarna mantıya bayılacaksınız. Evde hamur işleri ile uğraşmanıza son dedirtecek bir yemek tarifi olacaktır. Mutlaka bir kez olsun yaparak o makarna mantı tadına vararak afiyetle yiyebilirsiniz. Misafir gelecek veya güzel bir gün geçirmek isteyenlerin kıymalı mantısından vazgeçemeyeceksiniz.

Mantı Makarna Malzemeleri
200 gram kıyma
1 küçük soğan
2 diş sarımsak
Tuz, karabiber, pul biber
Yarım paket makarna
Biraz yoğurt

Mantı Makarna Hazırlanışı

Soğanımızı rendenin küçük kısmı ile rendeliyoruz. Kıyma, baharatlar ve soğanı karıştırıyoruz. Sıra geldi malzemeleri makarnanın içine ilave ederek mantımızı yapmaya. Mantılarımızı yapmak için mantı şeklindeki makarnadan olacak içlerine küçük parçalar olarak yerleştirelim. Ağzı dolmasın pişince taşacaktır o yüzden çok küçük parçalardan koyabilirsiniz. Makarna için ocağa bir tencere koyuyoruz su ısınırken içine bir yemek kaşığı tuz ilave edelim. Su ısınmaya başlayınca makarna mantılarımızı ilave ederek pişirmeye bırakıyoruz. Pişip pişmediğini anlamak için içinden bir tane alarak mantımızın piştiğini anlayabiliriz.

Sos için yapacağımız soğurt ve sarımsak birbirlerine karıştırıyoruz. Ocakta ayrı bir tavada tereyağı ve pul biberin kızarmasını bekliyoruz. Makarnamızı büyük bir tabağa koyup üstüne yoğurdumuzu döktükten sonra sosumuzu ilave edip afiyetle yiyebiliriz.

mantı makarna tarifi

eLa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu