Tarifler

Hazır Nugget Nasıl Pişirilir

Alışveriş marketlerinden temin edebileceğimiz tavuk ve balık nugget’larını nasıl pişireceğiniz konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Hali hazırda herkesin evinde nugget bulunur. Özellikle öğrenciyseniz buna herkesten çok ihtiyaç duyarsınız. Hemen pişirdiğiniz gibi lezzete ulaşmanız mümkün olur. Nugget nasıl pişireceğinize dair kendi deneyimlerimizi sizlere aktaracağız. Dileyenler paketin üzerine bakarak pişirme tarifini görmeleri mümkündür.

Nugget Nasıl Pişirilir

Tavada nugget pişirmek istiyorsanız eğer donmamış ve ıslanmamış olmalıdır. Paketten yeni çıkartılmış ve son kullanma tarihi geçmemiş olmalı. Tek seferde pişirmeniz mümkün sonraya bırakmanız bozulmasına sebep olabilir. Tavada azcık yağ dökerek sosis, sucuk kızartır gibi kızartıyorsunuz. Rengi koyulaşacak kahverengi olmasına dikkat edin. Dış yüzeyi kararmaya yakın renge ulaştığında tamamdır.

Fırında nugget pişirmek isteyenler. Pişirme kağıdının üzerine nuggetları koyarlar. Daha önceden ısıtılmış fırında 10 dakika boyunca pişirilmeli. İsteyenler pişirirken yalı kağıt ya da alüminyum folyo kullanabilirler.

Nuggetların yanında ketçap, mayonez gibi karışımlar tüketmeniz mümkün. Özellikle bu ikili oldukça güzel lezzetlere sizi davet edebilir. Tavuk nuggetlar oldukça lezzetli olmakta öneriyoruz.

nugget

eLa

Önerilen Tarifler

2 Yorum

  1. Yağ kullanmak ya da fırınla uğraşmak istemiyorsanız tost makinesinde kızartmak da mümkün 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu